Найстарішій газеті Одеського регіону вже 105 років - Одесса-Главная | Одесса-Главная

Найстарішій газеті Одеського регіону вже 105 років

«Чорноморські новини» виходять з 19 липня 1917 року. За 105 літ існування газета змінювала назви та засновників, але ніколи не припиняла вихід.
1918-го друкувалася навіть французькою мовою.
З серпня 1929-го перейменована на «Чорноморську комуну» і почала виходити українською мовою.

Як наголошує у своєму дописі у соцмережі Фейсбук Ярослава Різникова, — Історія видання, як і багатостраждальна минувшина України, окреслена й чорними барвами. «Так, у страшних 1937-у–1938-у, впродовж року, було репресовано і розстріляно трьох редакторів газети: Юхима Дубова, Івана Ісаєва та Костянтина Кожала. На фронтах Другої світової полягло десятеро співробітників редакції.

24 серпня 1991 року колектив редакції ухвалив рішення про перетворення газети з органу обкому КПУ на обласну суспільно-політичну та проголосив основні програмні засади: утвердження української державності, відродження національної свідомості, української мови та культури, обстоювання громадянських прав, честі, гідності кожної людини незалежно від національності, політичних поглядів, віросповідання.

З січня 1992 року газета виходить під назвою «Чорноморські новини».

З приходом до влади режиму Януковича за свою українську позицію, обстоювання вектора на європейську та євроатлантичну інтеграцію, захист демократичних цінностей та свобод редакція «Чорноморських новин» зазнала утисків — судові переслідування, негласна заборона на оформлення передплати та розповсюдження у роздрібній мережі, фальсифікації.

Але колектив вирішив за будь-яку ціну зберегти українську газету Одещини і за підтримки читачів та небайдужих друзів-однодумців зумів вистояти, сумлінно виконуючи свою інформаційну, просвітницьку та державну місію».

Ярослава Різникова наголосила, що часопис справедливо називають віддзеркаленням історії України, літописцем Одещини, що об’єктивно висвітлює значні події країни і регіону.

У різні роки у редакції працювали такі майстри українського слова як Степан Олійник, Іван Микитенко, Степан Ковганюк, Святослав Караванський, Андрій Недзвидський, Володимир Базилевський та інші, друкувалися відомі майстри слова Петро Осадчук, Володимир Яворівський, Борис Нечерда, Тарас Федюк, Валентин Мороз.

В активі колективу «Чорноморських новин» численні перемоги у загальнонаціональних та обласних професійних конкурсах. Дев’ять журналістів «Чорноморки» у різні роки були удостоєні почесного звання «Заслужений».

Сьогоднішня «Чорноморка» продовжує писати історію нашого краю – новітню історію, яка твориться сучасниками.

загрузка…

Источник: Взгляд из Одессы

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Нет рейтинга)
Загрузка...
Вы можете оставить комментарий ниже.

Оставить комментарий


Сайт для моряков Магазин игрушек
Мы используем cookie-файлы для наилучшего представления нашего сайта. Продолжая использовать этот сайт, вы соглашаетесь с использованием cookie-файлов.
Принять