С 1 мая введен новый порядок предоставления жилищных субсидий

/ Главная / Новости / С 1 мая введен новый порядок предоставления жилищных субсидий

Программа жилищных субсидий: новый порядок предоставления субсидии и основания для отмены или перерасчета

Умови перерахунку та припинення

 надання житлової субсидії

В умовах постійного підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги основним видом допомоги малозабезпеченим верствам населення була і залишається програма житлових субсидій.
27 квітня Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022», якою впроваджено оновлений порядок надання житлових субсидій (набрала чинності з 01.05.2018 року). Таким чином, з 1 травня 2018 року впроваджено новий порядок надання субсидії.

 
Що ж необхідно знати про новий порядок надання субсидії та які законодавчі підстави скасування й перерахунку житлової сібсидії?
Субсидія — це адресна, безготівкова, безповоротна допомога сім’ї, яка надається на погашення витрат з оплати житлово-комунальних послуг та не тягне за собою зміни форми власності житла та повернення цих коштів.
З урахуванням прийнятих змін із травня поточного року субсидія призначається двічі на рік – у травні (на неопалювальний період із 1 травня по 30 вересня) і в жовтні (на опалювальний період із 1 жовтня по 30 квітня).
Для домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, житлова субсидія на опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Внесеними змінами доповнено перелік умов, за яких субсидія не призначається, а саме: з травня 2018 року на право призначення субсидії також впливає не лише купівля/оплата послуг на суму понад 50,0 тис. грн., а й набуття в інший законний спосіб (отримання в спадщину, в дар тощо) права власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку на суму 50 тис. грн. протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії (призначенням субсидії без звернення).

 
Слід звернути увагу, що вказані умови також поширюються на членів сім’ї особи зі складу домогосподарства, яке звернулося за призначенням субсидії.

Крім того, субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо:
• будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї особи зі складу домогосподарства має у володінні автомобіль, якому менше п’яти років, крім мопеда та автомобіля, наданого органом соціального захисту населення;
• загальна площа квартири перевищує 120 кв. м.; індивідуального будинку – 200 кв. м. (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, у яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);
• у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку, в яких відсутні доходи, або доходи менші ніж мінімальна заробітна плата. Винятком є особи, які в період, за який враховуються доходи, навчалися за денною формою навчання або були зареєстровані у службі зайнятості як такі, що шукають роботу вилучити, і навчалися в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, або отримували пенсію, стипендію, державну допомогу;
• домогосподарство, яке має заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг або заборгованість з оплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн).

У таких випадках субсидія призначається з початку опалювального (неопалювального) сезону за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі) протягом двох місяців із початку такого сезону, в іншому випадку – з місяця, наступного за тим, в якому документально підтверджено сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).

 
Що стосується перерахунку субсидії, то треба зазначити, що після закінчення строку отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді (крім орендарів житлового приміщення, осіб, яким субсидію було призначено за зареєстрованим місцем перебування, та осіб, які звертаються за субсидією на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива).
Тому для більшості осіб, які вже користуються державною допомогою при оплаті за житлово-комунальні послуги, не потрібно повторно звертатись до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, а субсидії перепризначатимуть автоматично.

 
Однак для окремих сімей з 1 травня 2018 року призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є:
• непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші ніж мінімальна заробітна плата;
• особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства (якщо чоловік (дружина) отримувача субсидії або осіб, з урахуванням яких призначалась субсидія, зареєстровані за іншою адресою);
• внутрішньо переміщені особи (зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, із зазначенням складу домогосподарства);
• особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);
• сім’ї, в яких відбулися зміни у складі сім’ї;
• особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають (тобто субсидія призначалась на підставі рішення комісії, без врахування до складу сім’ї таких осіб);
• сім’ї, які станом на травень 2018 року мають прострочену понад 2 місяці заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги в сумі, що перевищує 20 неоподаткованих прожиткових мінімумів (340 грн).

Крім того, заяву та декларацію необхідно подати сім’ям, які звертаються за отриманням субсидії на тверде паливо та скраплений газ, і сім’ям, які не отримували субсидію в опалювальний сезон у зв’язку з перевищенням обов’язкового відсотку платежу розміру плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальних норм.

Законодавство також передбачає такі умови, за яких може бути припинене надання субсидії:
• за заявою власника (співвласника), наймача житла, члена житлово-будівельного кооперативу;
• у разі отримання інформації про збільшення чисельності зареєстрованих осіб у житловому приміщенні;
• якщо виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо порядку призначення субсидії;
• якщо громадянин не сплачує за рахунками, крім випадків затримання заробітної плати, пенсії, що підтверджується відповідними документами;
• якщо громадянин свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан.

 

Третій одеський місцевий центр з надання

безоплатної вторинної  правової допомоги

Источник: оф. сайт Одессы

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Нет рейтинга)
Загрузка...
Вы можете оставить комментарий ниже.

Оставить комментарий

Сайт для моряков Магазин игрушек